اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار فرهنگیان / حذف آزمون مدارس نمونه تیزهوشان|ممنوعیت برگزاری آزمون پایه هفتم|جزئیات
حذف آزمون مدارس نمونه تیزهوشان|ممنوعیت برگزاری آزمون پایه هفتم|جزئیات
حذف آزمون مدارس نمونه تیزهوشان|ممنوعیت برگزاری آزمون پایه هفتم|جزئیات

حذف آزمون مدارس نمونه تیزهوشان|ممنوعیت برگزاری آزمون پایه هفتم|جزئیات

حذف آزمون مدارس نمونه تیزهوشان|ممنوعیت برگزاری آزمون پایه هفتم|جزئیات

برگزاري هر  نوع آزمون منجمله آزمون ورودی مدارس نمونه و تیزهوشان در دوره ابتدايي ممنوع شد.

 بطحایی وزير آموزش وپرورش در مصاحبه با خبر ساعت 13 شبكه خبر با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي آموزش وپرورش، گفت: برگزاري هر نوع آزمون در دوره ابتدايي ممنوع شد.

ظهر امروز وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه با خبر ساعت 13 شبكه خبر با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي آموزش وپرورش، اظهار كرد: به دليل آثار بسيار مخربي كه برگزاري آزمون ها در روحيه دانش آموزان دوره ابتدايي دارد، برگزاري هر نوع آزمون از جمله  تيزهوشان ،  نمونه دولتي و ساير مدارس خاص، ممنوع است.

مدارس مذكور در سال تحصيلي آينده مانند مدارس عادي دانش آموزان را ثبت نام مي كنند.

دانش آموزان ورودی پايه هفتم در هيچ آزموني شركت نخواهند كرد.

بطحایی  هدف ازاجراي طرح حذف آزمون مدارس نمونه تیزهوشان را كاهش استرس در دوره ابتدايي اعلام .

براساس اين مصوبه ورود كليه مؤسسات علمي به بهانه برگزاري آزمون و همچنين تجويز و ارائه كتاب هاي كمك درسي در مقطع ابتدايي ممنوع است.

آموزش وپرورش باهمكاري ، هم سويي وهم گرایی خانواده ها تلاش خواهد کرد تا فضاي با نشاطي را بر مدارس ابتدايي حاكم كند.

گفت و گوی سیدمحمد بطحایی در برنامه زنده تلویزیونی «پیش رو» شبکه چهار سیما:

متاسفانه در مدارس مفاهیمی را آموزش می دهیم که خارج از مدرسه برای دانش آموزان مورد نیاز نیست. بخشی از این اوضاع به دلیل اصراری است که بر این مساله وجود دارد.باید مبانی درسی در مدارس ما، نیازهای فردی و اجتماعی دانش آموزان باشد.

دانش آموزان باید با استفاده از این مفاهیم چگونه صحبت کردن، طرح ریزی کردن برنامه ها و شادی کردن را یاد بگیرند.

جزییات حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان :

جزییات حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان :
رضوان حکیم زاده

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون‌های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از کتب کمک آموزشی و ورود موسساتی که به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می‌شدند همگی ممنوع شد گفت: همچنین دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی‌شود.

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم اثرات مخربی روی دوره ابتدایی داشت و یکی از مطالبات جدی خانواده‌ها این بود .

وی افزود با توجه به رقابت ناسالمی که شکل گرفته بود،‌ پروسه بسیار استرس زایی بود و هزینه‌های بسیاری نیز در برداشت.  در این میان خانواده‌هایی که متمکن بودند می‌توانستند وارد کلاس‌های خاص شوند که زمینه سودجویی برخی موسسات را فراهم کرده بود. از سوی دیگر خانواده هایی که شرایط مالی  نداشتند برچسب عدم توانمندی و باهوش نبودن به فرزندشان می‌خورد که به لحاظ تربیتی آسیب رسان بود.

وی با تاکید بر اینکه بازگرداندن نشاط به دوران کودکی و محور قرار دادن تربیت ۷.۵ میلیون دانش آموز ابتدایی از مزایای خوب این مصوبه است و اگر بگوییم فرزندان ما از این غول استرس زای آزمون ورودی رها شدند، سخنی به گزاف نگفته‌ایم

منبع : اخبار فرهنگیان ، پانا ، ایسنا

کلمات کلیدی  :حذف آزمون مدارس نمونه تیزهوشان|ممنوعیت برگزاری آزمون پایه هفتم|جزئیات، جزئیات حذف آزمون ورودی مدارس نمونه تیز هوشان،ممنوعیت برگزاری آزمون در ابتدایی

 

 

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *