اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار فرهنگیان / عدم تعیین تکلیف نیروهای قراردادی در لایحه جدید خدمات کشوری
عدم تعیین تکلیف نیروهای قراردادی در لایحه جدید خدمات کشوری
عدم تعیین تکلیف نیروهای قراردادی در لایحه جدید خدمات کشوری

عدم تعیین تکلیف نیروهای قراردادی در لایحه جدید خدمات کشوری

عدم تعیین تکلیف نیروهای قراردادی در لایحه جدید خدمات کشوری:

سلمان خدادادی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم تعیین تکلیف نیروهای قراردادی در لایحه جدید خدمات کشوری (قراردادی به رسمی)  ظلم درحق مردم است، گفت:‌

  • دولت تعداد کثیری را تحت عنوان نیروهای قراردادی به کارگرفته و  یک سوم حقوق کارمندان رسمی را به این افراد پرداخت می کند، ضمن اینکه بیشتر این افراد از طریق رابطه در دستگاهی مشغول به فعالیت شده اند و درهیچ آزمونی شرکت نداشتند. البته این هم نوعی فساد در سیستم اداری است.
  • وی  افزود:‌ اگردولت نیازمند این افراد در دستگاه ها بوده ، پس درحال حاضر هم به وظایف خود درتبدیل وضعیت قراردادی ها عمل کند. یک کارمند قراردادی چه گناهی را مرتکب شده که با یک رشته تحصیلی در یک وزارتخانه و دارای یک پست در مقایسه با فرد رسمی حقوق کمتری دریافت می کند، به طوری که یک نفر بیش از 3 میلیون و دیگری یک میلیون تومان حقوق دریافت می کند.
  •  وی با بیان اینکه این مسائل هیچ ارتباطی با منطق و سلامت کارمندان ندارد، تصریح کرد:‌ دراین شرایط چطور می توان انتظارداشت که فرد کارمند دارای قرارداد پیمانی دچار مشکل و انحراف نشود، هرچند که دولت را باید در این شرایط مجازات کرد.
  • به طورحتم کمیسیون اجتماعی مجلس از این فرصت استفاده کرده و تعیین تکلیف نیروهای قراردادی را پیگیری می کند.
  •  خدادادی با تاکید بر اینکه دولت درصورت عدم نیاز چرا این افراد را جذب دستگاه های مختلف کرده است، گفت:‌ متاسفانه برخی کارمندان با بیش از 15 سال سابقه کاری تبدیل وضعیت نشدند. دولت با پرداخت تنها یک میلیون تومان حقوق به این افراد در طول فعالیت کاری کارمندان را تعیین تکلیف نکرده است. به طورحتم کارمندان قراردادی بهتر از افراد رسمی فعالیت می کنند، زیرا اخراج یک فرد رسمی دارای روال مشخصی است، اما قراردادی ها را به هر بهانه ای می توانند اخراج کنند.
  • عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمایندگان مجلس ازظلم درحق کارمندان قراردادی جلوگیری می کند، افزود:‌ متاسفانه دولت حتی تمایلی به ارسال لایحه دائمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری نداشت، به طوری که 3 ماه قبل 50 نفراز نمایندگان درنامه ای به رییس جمهور ارسال سریعتر لایحه دائمی کردن قانون را متذکرشدند؛ البته دررفع مشکلات این لایحه اقدامات لازم درمجلس صورت می گیرد.

منبع:خانه ملت

 

کلمات کلیدی:اخبار فرهنگیان،تعیین تکلیف نیروهای قراردادی سال97 ، تعیین تکلیف نیروهای قراردادی سال 95 ، آخرین وضعیت تعیین تکلیف نیروهای قراردادی پیمانی

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *