اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / متوسطه اول / هشتم / ریاضی هشتم / طرح درس ریاضی هشتم مثلث قائم الزاویه و رابطه فیثاغورس
طرح درس ریاضی هشتم مثلث قائم الزاویه و رابطه فیثاغورس
طرح درس ریاضی هشتم مثلث قائم الزاویه و رابطه فیثاغورس

طرح درس ریاضی هشتم مثلث قائم الزاویه و رابطه فیثاغورس

دانلود طرح درس ریاضی هشتم مثلث قائم الزاویه و رابطه فیثاغورس نسخه ورد(قابل ویرایش)

طرح درس ملی پایه هشتم
مبحث : مثلث قائم الزاویه و رابطه فیثاغورس – صفحه 84 – فصل ششم 6

بخشی از متن طرح درس :

هدف کلی درس :

آشنایی فراگیران با وتر مثلث قایم الزاویه،رابطه فیثا غورس، پیدا کردن ضلع مجهول قایم الزاویه. رابطه فیثاغورس

اهداف آموزشی (جزیی) :

  • آشناکردن فراگیران با رابطه فیثاغورس، آشناکردن فراگیران با معلوم بودن سه ضلع مثلث و بررسی قایم الزاویه بودن مثلث به کمک رابطه فیثاغورس
  • آشناکردن فراگیران با بدست آوردن ضلع مجهول مثلث قایم الزاویه به کمک رابطه فیثاغورس

فعالیت های معلم و دانش آموز:

  • مرحله اول : ابتدا فعالیت ص 84 کتاب را به صورت گروهی برای دانش آموزان ارایه می دهیم تا دانش آموزان مساحت های  تک تک مربع های روی اضلاع مثلث ها را باشمردن مربع های واحد در جدول همان صفحه بنویسند. سپس جواب های بدست آمده را در وایت برد بنویسند وباهم مقایسه کنند وارتباط بین اضلاع مثلث های قایم الزاویه را کشف کنند و برای یکدیگر ارایه کنند. سپس  پاور پوینت تهیه شده را در سیستم نشان داده و جواب های بدست آمده باهم مقایسه کنند.
  • مرحله دوم:گروه ها  نتیجه بدست آمده را به صورت تیمی به یکدیگر  توضیح دهند.اواشکلات بوجود آمده در گروه را یاداشت برداشته و معلم با نظارت وکنترل خودش آنهارا بر طرف سازد.سپس سرگروه هر گروه مجدد مطالب جمع بندی شده را به اعضای گروهش توضیح دهد و از معلم راهنماییهای لازم را بخواهد.  هر گروه یکبار رابطه فیثاغورس را بنویسد.
  • کاردر کلاس های ص86توسط دانش آموزان در گروه های خودشان به صورت تیمی حل شود .سپس هر گروهی که زود تر از گروهای دیگر حل کنند گروه برنده اعلام شود وامتیاز داده شود. از هر کلاس یک مورد در وایت برد توسط دانش آموزان برای بقیه توضیح داده شود .
  • مرحله سوم : معلم سولات را به صورت کوتاه پاسخ و تستی به همه فراگیران داده وسپس سوالات دیگری را نیز به صورت گروهی به فراگیران داده و سریع آنها را با همکاری سرگروه ها اصلاح کرده و نتایج بدست امده را با هم مقایسه کنند.
  • مرحله چهارم : سوالات را بادانش آموزان  نقد وبررسی کرده و میانگین گروه را با هم مقایسه کرده  و به گروه برتر امتیاز داده و تشویق کنند.سپس به سوالاتی که جواب غلط داده بودند آنهارا رفع اشکال کنند.
  •  مرحله پنجم : جمع بندی ونتیجه گیری :از هر تیم سرگروه را جهت تدریس در وایت برد انتخاب کرده و ازگروه دیگر می خواهیم که  سوالاتی را ازوی پرسش کنند تابرای دیگران توضیح داده شود.و کاردرکلاسهای باقیمانده نیز به این ترتیب حل شود.

دریافت طرح درس ریاضی هشتم مثلث قائم الزاویه و رابطه فیثاغورس: دانلود 

 

 

کلمات کلیدی:دانلود طرح درس،جعبه ابزار معلم،رابطه فیثاغورث،طرح درس قابل ویرایش،دانلود طرح درس ملی،طرح درس آماده متوسطه اول،دانلود طرح درس متوسطه اول هشتم درس ریاضی،طرح درس فصل ششم ریاضی هشتم

 

درباره ی مدیر سایت

یک دیدگاه

  1. دم شما گرم. یک ساعته دنبال همچین چیزی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *