اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اخبار فرهنگیان / حذف زمان تحصیل تربیت معلم،دبیری از سنوات بازنشستگی
حذف زمان تحصیل(تربیت معلم،دبیری) از سنوات بازنشستگی
حذف زمان تحصیل(تربیت معلم،دبیری) از سنوات بازنشستگی

حذف زمان تحصیل تربیت معلم،دبیری از سنوات بازنشستگی

حذف زمان تحصیل تربیت معلم،دبیری از سنوات بازنشستگی بنابه پیشنهاد هیات دولت:

رییس جمهور لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری را به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی، طبق شماره نامه ۱۳۵۷۱۶ / ۵۰۷۰۰ مورخ ۲۷ / ۱۰ / ۹۷جهت طی تشریفات قانونی به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.

در بند ۵۱ و در اصلاح ماده ۱۰۵ تبصره دو این موضوع آمده است که : دوران تحصیل که به صورت تعهد خدمت قبل از استخدام یا حین خدمت در اوقات اداری در مقاطع رسمی آموزشی یا معادل آن توسط کارمندان طی شده یا می شود ،جزء سابقه خدمت برای بازنشستگی منظور نمی گردد.حکم مندرج در قاون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش (مصوب ۱۳۶۹ ) از این جهت فاقد اعتبار است .

حذف زمان تحصیل تربیت معلم،دبیری از سنوات بازنشستگی
حذف زمان تحصیل تربیت معلم،دبیری از سنوات بازنشستگی

در صورت تصویب این بند سنوات دوره دو ساله تربیت معلم ، دوره چهار ساله تربیت دبیر ، دوران تحصیل مامورین به تحصیل از سنوات بازنشستگی حذف خواهد شد به عبارت دیگر این دسته از همکاران دیرتر بازنشسته می شوند .

تصویب این بند ظلم بزرگی به همکاران فرهنگی خواهد بود که طبق شرایطی وارد آموزش و پرورش شده اند اما با شرایط دیگری که در اول استخدام به آنها اعلام نشده است بازنشسته خواهند شد. بر این اساس و در صورت تصویب این قانون ، احکام صادره در بدو استخدام آزمایشی در شروع تحصیل رشته های دبیری همکاران ارزشی نخواهد داشت.

با تصویب این بند، عملا مزایای دوره های تربیت معلم و دبیری که شروع سنوات بازنشستگی از آغاز تحصیل بود، از بین خواهد رفت . با این تبصره سنوات کاری جهت بازنشستگی افراد بالا رفته و دیرتر بازنشسته خواهند شد.
به زبان ساده تر در پشت تصویب این بند افزایش زمان بازنشستگی از ۳۰ سال به حداقل ۳۴ سال خواهیم بود و عملا زمزمه افزایش زمان بازنشستگی از ۳۰ به ۳۵ سال به واقعیت نزدیک تر خواهد شد .

گرداوری از تسنیم ، اخبار فرهنگیان

 

کلمات کلیدی :حذف زمان تحصیل(تربیت معلم،دبیری) از سنوات بازنشستگی،تربیت معلم،دبیری،سنوات،اخبار فرهنگیان،حذف سنوات،اخبار فرهنگیان

 

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *