اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / دفتر کلاسی هوشمند / شروع به کار با نرم افزار دفتر کلاسی هوشمند فرین
از پیش نیاز های دفتر کلاسی هوشمند فرین»دات نت فریم ورک ورژن4

شروع به کار با نرم افزار دفتر کلاسی هوشمند فرین

شروع به کار با نرم افزار دفتر کلاسی هوشمند فرین

در این مطلب قصد داریم به بررسی و آموزش نحوه راه اندازی نرم افزار دفتر نمره ( دفتر کلاسی) هوشمند فرین بپردازیم . پس با ما همراه باشید .

  • بررسی پیش نیاز ها :
از پیش نیاز های دفتر کلاسی هوشمند فرین:دات نت فریم ورک ورژن4

در این نرم افزار ضمن اینکه سعی شده است پیشنیاز ها به حداقل برسند، از نرم افزارهای پیش نیازی استفاده شده است که در اکثر رایانه ها نصب و در دسترس هستند، لذا در بیشتر مواقع نیاز به نصب نرم افزارهای پیش نیاز وجود نخواهد داشت .

  1. مجموعه نرم افزاری آفیس ( نرم افزار اکسس) یا در صورت عدم وجود، درایور های بانک اطاعاتی نرم افزار اکسس باید بر روی رایانه نصب باشد.
  2. دات نت فریم ورک 4 که از ویندوز 7 به بعد به صورت پیش فرض بر روی ویندوز نصب و فعال  است که در غیر این صورت می توانید آن را دریافت و نصب نمایید.
  • نحوه نصب و راه اندازی نرم افزار :


با توجه به طراحی نرم افزار به صورت پرتابل، نیاز به نصب آن نیست . نرم افزار را پس از دریافت از حالت فشرده خارج ساخته و آن را در یک پوشه دلخواه کپی کنید . این پوشه می تواند در فلش دیسک شما ایجاد شود تا بتوانید نرم افزار را در هر رایانه ای اجرا و از آن استفاده نمایید.

  • در صورت نیاز به توضیحات بیشتر جهت راه اندازی اولیه نرم افزار، به این آموزش مراجعه کنید.
  • جهت اطمینان از سلامت داده ها و از بین نرفتن آنها، بصورت مرتب از این فایل در یک مسیر امن از رایانه خود پشتیبان تهیه نمایید . 
  • در کنار فایل اجرایی نرم افزار یک فایل دیگر با نام Database وجود دارد. همان طور که از نام آن پیداست، بانک اطلاعاتی نرم افزار بوده و همه اطلاعات و سوابق ثبت شده در آن نگه داری میشود. لذا لازم است همراه با فایل اجرایی نرم افزار جا به جا شود .
  • در صورت تمایل می توانید نرم افزار را در یک پوشه امن کپی کرده و shortcut آیکن اصلی آنرا به desktop منتقل کنید.

در صورت رعایت موارد فوق و نصب پیش نیاز ها در رایانه، پس از اجرای نرم افزار با صفحه ای شبیه به صفحه زیر روبرو خواهید شد .

فرم ورود به نرم افزار دفتر کلاسی هوشمند فرین

در منوی کشویی اول نام کلاسها قابل مشاهده هستند که البته هنگام شروع به کار نام هیچ کلاسی در این لیست وجود نخواهد داشت و خودتان باید اقدام به ثبت اطلاعات اولیه و کلاس ها نمایید.

  • نرم افزار بصورت پیش فرض بدون رمز است، یعنی برای ورود به نرم افزار در حالت پیش فرض نیاز به وارد کردن رمز نیست و با کلیک بر روی دکمه ورود می توانید به نرم افزار وارد شوید.

در صورت عدم رخداد خطا یا وجود مشکل، پس از ورود به نرم افزار، صفحه داشبورد که در تصویر پایین قابل مشاهده است نمایان خواهد شد .

صفحه اصلی نرم افزار دفتر کلاسی هوشمند فرین

در صورت مشاهده این صفحه ، شما بخش راه اندازی نرم افزار را به خوبی پشت سر گذاشته اید .

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *